Oväntat snygga! Väldigt sköna.
Superfina, snygga och sköna.
Jättesnygga men lite små i storlek men förhoppningsvis så tänjer sig skinnet med tiden så att de blir lite större
10 poäng av 10 möjliga. Underbara handskar där halva överdelen är gjort i reflex. Stort plus att de är i skinn med ullfoder. Som en vanlig handske men så mycket mer! Topp-produkt!
Snygga och jätte-sköna handskar! Köpte storlek S, har vanligen strl 7, och de passade "som handen i handsken"!
Storlek M/L alldeles för små. De andra vantarna jag beställde i julklapp var jättebra !
2020-12-22
Britt-Marie CeciliaLite små i storlek mot måttabellen men i övrigt mycket fina handskar. Nöjd!
Snygga, sköna men lite små i storleken.
Snygga! Jag köpte M, brukar ha S (7-7,5) men tyvärr känns de lite
trånga.
Otroligt sköna handskar. Jättebra med reflextyget.
En jättebra handske som är gjord för mörkaste hösten. Jag syns så himla bra i mörkret! Enda handsken jag sett som inte är gjord för riktig vinterkyla, utan för vädret som är nu. Mörkt och några grader varmt. PERFEKTA!
Butikens svar:
Hej Margareta. Det stämmer att handskarna är designade och anpassade för väder runt nollan. Kul att du gillade dom!/Anders